Kinodesse jõuab Joosep Matjuse ja Katri Rannastu dokfilm kirjanik Mehis Heinsaarest

Kaader filmist
Kaader filmist "Pingeväljade aednik". Autor/allikas: kaader filmist

Uus dokumentaalfilm "Pingeväljade aednik" jõuab kinodesse 24. septembrist, esimesed seansid toimuvad kirjandusfestivali Prima Vista programmis. Film linastub nii Tartu Elektriteatris, kinos Artis ja Sõpruses, Apollo kinodes, Haapsalu kultuurikeskuse kinos ning mujal üle Eesti.

"Pingeväljade aednik" on põneva käekirjaga jutustatud lugu meie armastatud loodusfilmitegijatelt Joosep Matjuselt ja Katri Rannastult. Paljudel on kindlasti veel meeles "Tuulte tahutud maa" ja "Fred Jüssi. Olemise ilu" filmide lummus. Joosep ja Katri portreteerivad seekord kirjanik Mehis Heinsaare mõttemaastikke. Kuigi filmi peategelaseks on kirjanik, ei puudu linateosest lummavad loodusmaastikud ja kirjaniku kaasteelisteks olevad loomad-linnud ning kunstnikest sõbrad. Mehis Heinsaarele meeldib aeg-ajalt ette võtta mitmepäevaseid matkasid, mida ta ise kutsub tagasihoidlikult "vaesemehe palverännakuteks". Filmis on autorid poeetilisel ning visuaalselt kaunil viisil tabanud kirjaniku püüdluse lihtsuse poole, tema võime kõiges tavapärases näha justkui ilmutuslikku.

Mehis Heinsaar on üks hinnatumaid ja auhinnatumaid kaasaegseid eesti kirjanikke, ta on avaldanud luulekogud "Sügaval elu häramas" ja "Pingeväljade aednik", lisaks  jutukogumikud "Vanameeste näppaja", "Härra Pauli kroonikad" ning "Ebatavaline ja ähvardav loodus". 2001. aastal sai tema teos "Vanameeste näppaja" Betti Alveri kirjandusauhinna parima debüüdi eest, samal aastal pälvis "Härra Pauli kroonikad"  Eesti Kultuurkapitali proosapreemia. Lisaks sellele on Heinsaar pälvinud kolmel korral Friedebert Tuglase novelliauhinna ning luuletuse "*öös mööduja käsi…" eest Juhan Liivi auhinna. 

Filmi autorid on Joosep Matjus ja Katri Rannastu, filmi operaator Joosep Matjus, monteerija Katri Rannastu, filmi muusika autor Mati Uprus. Filmi on tootnud Wildkino.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: