Rakvere teatris algasid David Eldridge'i näidendi "Algus" proovid

Rakvere teatris etendub stereotüüpe murdev etendus
Rakvere teatris etendub stereotüüpe murdev etendus "Algus". Autor/allikas: Helen Solojev

Rakvere teatris küpseb kahe võõra kohtumise lugu.

Rakvere teatri proovisaali jõudis stereotüüpe murdev David Eldridge'i näidend "Algus", mille lavastab Tiina Mälberg.

Jaanuari lõpus publiku ette tuleva looga soovib lavastaja koos vaatajatega läbi rännata ühe teekonna, et välja jõuda sinna, kust edasi viib elu ettearvamatus, sügav hinge avamine ning oma valude näitamine.

Näidend võlus Tiina Mälbergi julguse, õrnuse, otsekohesuse ja kaasaegsusega. ""Algus" on ühest küljest üsna tavapärane "tuli mees naise juurde" kahe inimese lugu. Kuid selle näidendi lihtsus ja loomulikkus, aga ka karakterite mitmekihilisus ja tegutsemise ettearvamatus, elulisus ja teravus, on erilised," rääkis Mälberg.

Lavastaja sõnul on kahe võõra, mitte enam verinoore inimese kohtumine ühel ööl ühes ruumis, lineaarselt ja umbes 100 minuti jooksul, on juba piisavalt kogenud näitlejatele hea võimalus oma ampluaad pisut laiendada ja mängujulgust proovile panna.

"Alguses" avatakse mehelikkuse ja naiselikkuse kaasaegseid äärmusi, murtakse stereotüüpe, tehes seda ometi usutavalt ja eluliselt – ausalt.

Ühel ööl on üks korter Londoni kesklinnast kaheksa kilomeetri kaugusel asuvas Crouch End'i parkide-, aedade- ja kohvikuterohkes linnaosas kokkusaamiskohaks kolmekümne kaheksa aastasele Laurale ja neljakümne kahesele Dannyle.

Laura rollis astub lavale Silja Miks ning Danny rollis Andres Mähar, külalisena Vanemuise teatrist.

Kunstnik on Liina Tepand, helilooja Meelis Meri, valguskujundaja Märt Sell, tõlkija Triin Tael.

Esietendus toimub 28. jaanuaril Rakvere teatri väikses saalis.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: