Andro Mänd: loodan Tallinnas näha kvaliteetse arhitektuuriga avalikke objekte

Andro Mänd
Andro Mänd Autor/allikas: Erakogu

1. veebruaril selguvad möödunud aasta Eesti arhitektuuripreemiate laureaadid. Eesti arhitektide liidu juht Andro Mänd sõnas intervjuus ERR-ile, et nominendid olid kõik väga erinevad.

2021. aasta arhitektuuripreemiatele oli esitatud mitmesuguseid nominente, kuid suurem osa neist olid siiski pärit avalikust sektorist. Erasektor ehitab Tallinnas küll palju kortermaju ja büroohooneid, kuid neid paraku nominentide seas väga tihti ei näe.

Kuigi võib arvata, et olulisemad preemiad nopib pealinn Tallinn, ei pruugi see Männi sõnul sugugi nii olla. Ka 2020. aastal viisid rohkesti auhindu koju hoopis väikelinnad, nende seas näiteks Elva ja Narva. "Ka tänavu me näeme, et Tallinnas nii-öelda avaliku sektori poolt tegelikult kvaliteetarhitektuuri tehtud ei ole."

"Ma loodan, et paari aasta pärast näeme, kuidas ka Tallinnasse on tulnud kvaliteetse arhitektuuriga avalikke objekte, mis saavad arhitektuuripreemiaid," tõdes Mänd.

Männile tundub, et arhitektuurilises mõttes elame me hetkel üleminekuajas, kus inimesed peavad disaini enda elus aastatega üha olulisemaks. Nii tõi juht näite sadamatest, mida seni on tüüpiliselt ehitatud lihtsate kastidena ning mis ei tekita inimestes tunnet, et soovivad seal kauem viibida. Küll aga ei ole see nii enam Tallinna vanasadama kruiisiterminali puhul, kuhu on Männi sõnul juurde rajatud ka kohalikele elanikele avalikku ruumi. "See ei ole ainult kruiisituristidele!"

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: