Kumu keskendub 16. sünnipäeval roheteemadele

Kumu kunstimuuseumi 15. sünnipäev.
Kumu kunstimuuseumi 15. sünnipäev. Autor/allikas: Enlil Sonn

Kumu kunstimuuseum tähistab oma 16. sünnipäeva, mis lähtub seekord rohetemaatikast: kõik töötoad, ekskursioonid ja eriüritused tõukuvad keskkonna, selle ajaloo ja tuleviku teemast.

Kumu kunstimuuseumi direktori Kadi Polli sõnul on kestliku ja rohelise mõtteviisiga muuseumiks saamise teel oluline mõelda väga mitmes suunas, olgu selleks siis näituste kujunduses kasutatud materjalide eluea pikendamine või muutused töötajate, kunstnike ja külastajate tegutsemises.

"Kumu on esimese muuseumina Eestis taotlemas ka Rohelise Muuseumi sertifikaati," märkis Polli. Kumu kunstimuuseumi kestliku arengu põhimõtete ja seda mõtestava näituseprojektiga "Kunst antropotseeni ajastul" saab tutvuda muuseumi kodulehel.

Sünnipäevanädala programm hõlmab praegu avatud näitustega seotud programmi. Neljapäeval, 17. veebruaril toimub näituse "Jeremy Shaw. Phase Shifting Index" lõpetamine, mille raames on publikul võimalik osaleda näituse tutvustusel ja liikumise töötoas "Techno Praxis: klubitantsu praktika", mida juhendab Üüve-Lydia Toompere.

Reede, laupäev ja pühapäev on pühendatud eri näitustele. Siis saab osaleda Liis Pählapuu kuraatorituuril näitusel "Talomuro ilmaruum. Lõuna-Eesti loojad", kuulata seto leelokoori Leelokandja etteastet, lüüa kaasa märkmiku köitmise töötoas, mida viib läbi IKIGI @köitegaraaž ning tutvuda värske väljapanekuga "Kunst mugavustsoonis? Nullindad Eesti kunstis".

Info ja täpsem kava asuvad muuseumi kodulehel ja Facebookis. Vastavalt valitsuse ja Terviseameti nõuetele palutakse muuseumis kanda maski ning esitada nakkusohutust tõendav dokument.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: