Ilmus Juri Lotmani intervjuude kogumik

Juri Lotman
Juri Lotman Autor/allikas: Malev Toom

Tallinna Ülikooli kirjastus andis välja Marek Tamme koostatud teose "Vestlused Lotmaniga", kus on esmakordselt ühtede kaante vahele koondatud kõik teadaolevad Juri Lotmani intervjuud.

Raamat sisaldab 41 intervjuud, lisaks varem eesti keeles ilmunud intervjuudele tehti kogumiku jaoks tõlkeid üheksast keelest. "Vestlused Lotmaniga" ilmub Tallinna Ülikooli kirjastuse sarjas "Bibliotheca Lotmaniana". Intervjuud on vene, ungari, soome, bulgaaria, itaalia, inglise, rootsi, saksa ja tšehhi keelest tõlkinud Maria-Kristiina Lotman, Lauri Eesmaa, Katrin Hallas, Kadri Kehayova, Marianne Mikko, Jüri Ojamaa, Margus Ott, Eduard Parhomenko, Liisi Rünkla, Anu Saluäär, Mari Tarvas, Külliki Tohvri ja Peeter Torop. 

Kultuurivestlussaate "Plekktrumm" saatejuht Joonas Hellerma ütles, et "Vestlustest Lotmaniga" jääb kõlama kultuuriteaduste vältimatu seos eetikaga ja seeläbi inimese sisemise kasvamisega: "On lausa hämmastav, millise järjekindlusega rõhutab Lotman läbi aastakümnete südametunnistuse, inimväärikuse ja vastutustundega seotud põhimõtteid. Neist suurepärastest vestlustest saavad ammutada kõik. Noored, kes otsivad endale eeskujusid ja ideaale. Täiskasvanud, kes soovivad sügavamalt mõista kultuuri ja ajalugu. Aga ka küpsed lugejad, kes leiavad Lotmani mõtetest teravmeelset elutarkust, mis peletab tusatuju ja ergutab vaimu."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: