ERM-is toimub teadusseminar etnograafiamuuseumide dekoloniseerimisest

Eesti Rahva Muuseum.
Eesti Rahva Muuseum. Autor/allikas: ERM.ee

Eesti Rahva Muuseumis toimub esmaspäeval, 23. mail teadusseminar "Postkolonialism museoloogias ja ... soome-ugri etnograafia?".

Teadusseminari viivad tuleval esmaspäeval läbi teadurid Svetlana Karm ja Piret Koosa.

Karm ja Koosa annavad ülevaate etnograafiamuuseumide dekoloniseerimise vajaduse ja võimaluste üle peetud aruteludest ning mõtisklevad, kas või kuidas võiks postkolonialistlikust perspektiivist lähtuvad käsitlused olla asjakohased ERM-i soome-ugri kogude saamisloo mõtestamisel.

Karm ja Koosa avavad soome-ugri kogumissuuna kujunemise eeldusi, konteksti ja sellega seonduvaid ideoloogiaid, kogumispraktikat ja nende teisenemist ajas.

Soovimata soome-ugri etnograafiat kuidagi vägisi sobimatusse raamistikku suruda, leiavad Karm ja Koosa, et katse kriitiliselt rakendada harjumuspärasest erinevat perspektiivi võib aidata esile tuua muidu varju jäävaid nüansse ja mitmetähenduslikkust.

Üritus toimub hübriidvormis. Toimumiskohast, ERM-i rahvakultuuri koolitus- ja teabekeskusest tehakse ka otseülekanne veebi vahendusel.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: