Saaremaal algab Mustjala festival

Mustjala festival
Mustjala festival Autor/allikas: Pressimaterjalid

1995. aastast toimuv Mustjala festival heiskab taaskord purjed ja laotub üle Saaremaa.

Mustjala festivalil toimub 12 kontserti saare eri paigus, mis pakub elamusi nii kultuurikeskustes, vabaõhulavadel, mõisainterjöörides, kalurikülades ja Ninase rannakaitsepatareis. 

"Minu jaoks on kõige olulisem sisu ja kvaliteet ning soov pakkuda sügavaid kultuurielamusi. Tänavune Mustjala festival on oma 12 kontserdi ja neile lisanduvate sündmustega tõepoolest senistest suurim, kuid see ei ole omaette eesmärgiks. Soovisin, et kontserdid jaotuksid üle Saaremaa ning et programm oleks žanriliselt ja kõlaliselt rikkalik," tutvustas Mustjala festivali kunstiline juht Aare Tammesalu.

"Lisaks on tore väljuda tavapärastest kontserdikohtadest ja lasta muusikal kõlada vabaõhulaval, kalurikülas, mõisainterjööris ning isegi Ninase rannakaitsepatareis. Festivalide juures on kõige olulisem idee ja selle teostus. Tuleb mõelda piiridest välja ja olla loominguline." rääkis Tammesalu.

Festival algab 25. juunil Jaapani Taiko-trummide etendusega Ninase rannakaitsepatareis. Edasi pakuvad elamusi: Sarah Laulan ja Remy Poulakis Prantsusmaalt, folkansambel Tokos Zenekar Ungarist, Ain Anger koos orkestriga, Siim Aimla, Tanel-Eiko Noviko jt.

Festival toimub 25. juunist kuni 17. juulini. 

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: