Viinistu kunstimuuseum tutvustab Kursi koolkonna loomingut

fragment Külli Suitsio teosest
fragment Külli Suitsio teosest Autor/allikas: Külli Suitso

16. juulil avatakse Viinistu Tünnigaleriides Kursi koolkonna näitus, millega tähistatakse Eesti vanima tegutseva kunstirühmituse 35. sünnipäeva.

Kursi koolkonnale panid 1988. aastal Tartus aluse Peeter Allik, Albert Gulk, Ilmar Kruusamäe ja Priit Pangsepp ning tänaseks on rühmitusega ühinenud veel Marko Mäetamm, Reiu Tüür, Imat Suumann, Külli Suitso ja Priit Pajos. Koolkonna eestvedaja Ilmar Kruusamäe sõnul ühendab koolkonna kunstnikke lisaks sõprusele äraspidine huumor, groteskitaju ning ettearvamatu riukalikkus. 

Näituse kuraatori, kunstikeskkonna NOBA.ac eestvedaja Andra Orni puhul on Kursi koolkonna ja sinna kuuluvate kunstnike loomingu puhul tähelepanuväärne see, kuidas kõik Kursi kunstnikud suudavad traditsioonilises tehnilises vormis ja kõrges kvaliteedis rääkida tänagi aktuaalsetel teemadel.

"Kursi koolkond on kui loominguline plahvatus, mis esindab väga kõrgel tasemel kunstnikke, ning teist sellist meil Eestis ei leidu. Kuigi igal kunstnikul on ainuomane käekiri, ei ole ühisnäitus võistlus tähelepanu pärast," sõnas Orn. 

Kursi koolkonna 35. sünnipäevanäitus on Viinistu Tünnigaleriides avatud 10. augustini. Väljapanek on osa NOBA.ac koordineeritud Viinistu suveprogammist. 

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: