Galerii: Võrumaal toimus festival Aigu Om!

Möödunud nädalavahetusel toimus Võrumaal Rõuge vallas festival Aigu Om!, mis kutsus üles inimesi aega maha võtma.

Kolmepäevane festival võttis sel korral fookusesse veetemaatika. Nii toimus osana Aigu Om! festivalist legendaarne kalapüügivõistlus Viitina Kuurits. Viitina järve peal paadis – taustaks päikeseloojang – vestles Jaan Tootsen filmi "Vee peal" osatäitja Kalju Orroga, millele järgnes õhtuhämaruses välikino ning toimus Silver Sepa kausitrummide õpituba

Teist suve toimuv sündmus tõi Võrumaale külastajaid nii lähemalt kui kaugemalt. Kuigi nii esinejate kui ka osalejate seas oli rohkelt neid, kes on Võrumaaga seotud, väisas sündmust külastajaid ka Euroopast. Ürituse üks tõmbenumbritest oligi Rootsist saabunud metsatsirkus, kus puu otsas mängiti viiulit, tantsiti ja tehti trikke.

Samuti toimusid erinevates miljöödes kontserdid. Nii sai nautida Eva-Lotta Vunderi ja Madis Meistri kontserti koduhoovis, kuuritsa kontserti Viitina Järvesaare laululaval Vladislav Koržetsi ja kitarriorkestriga RUKO ning muusika- ja luuleõhtut heinaküünis, kus astusid üles Mari Kalkun, Silver Sepp, Kristiina Ehin ja Eva Mitreikina.

Festivali võttis kokku "Mol'otamise meistriklass", kus kirjanik Jan Rahman demonstreeris parimaid võtteid molutamiseks. Nagu olid ka festivali eelnevad päevad juba tõestanud, on viljaka molutamise alustalad füüsiliselt aktiivsetes tegevuses, muusikas ja kirjanduses.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: