Von Krahli teatrisaalis avatakse kineetiline heliinstallatsioon

“Portaal”
“Portaal” Autor/allikas: Alan Proosa

23. augustil kell 16 avatakse Von Krahli teatrisaalis Renzo van Steenbergeni ja Kristjan Pütsepa koostöös Eˉlektroniga loodud kineetiline heliinstallatsioon "Portaal".

Installatsiooniga "Portaal" loovad Renzo van Steenbergen ja Kristjan Pütsep teatrisaali areneva keskkonna, kus mitmed iseseisvad skulptuurid juhivad ruumis heli ja pildi vibratsiooni. Masinate tekitatud vibratsioonid moodustavad koos harmoonia ja disharmoonia, mis täidavad kogu ruumi. Teosega uurivad autorid inimeste seotust masinatega.

"Kaasaegses ühiskonnas laseme masinatel oma mugavusele nii lähedale jõuda, et neist saab peaaegu üks osa meist. Anname oma autole nime, meil on nutikas külmkapp ning tolmuimeja, mis teeb oma tööd ilma meieta. Kas me saame aga olla osa masinatest ning kas me inimestena peaksime olema kindlas meeleseisundis, et saaksime lasta end masinaga sünkrooniseerida või juhtub see alateadlikult?"

Näitus on avatud 7. septembrini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: