Esna galeriis avatakse Henrik Hürdeni näitus "Vaim ei anna rahu"

"Ilus on" Autor/allikas: Henrik Hürden

13. augustil kell 15 avab Henrik Hürdeni Esna galeriis näituse "Vaim ei anna rahu". Näitusel on eksponeeritud nii Hürdeni akrüülmaalid kui ka isetehtud jalgrattad.

Hürden kirjeldab oma loomingut kui teatraalset ja lavastatut. "Mulle meeldib mängida oma kompositsioonides objektidega ja taustadega, et kujutatu tunduks samaaegselt nii realistlik kui ka ebamaine."

Hürdeni sõnul armastab ta liikuda mööda maastikke ning ehkki ta eelistab rännakuid sügavamas ja metsikumas looduses, on ka linnamaastikes kulgemine rikastav.

"Nii lühemad ja spontaansema kui ka pikemad matkad on vajalikud selleks, et lasta visuaalsel infol mind inspireerida. Lülitades müra oma peas välja, hakkavad objektid ja detailid üksteisega suhtlema, segunema ja mängima," selgitas ta.

Oma rännakutel kannab Hürden kaasas kaamerat, mis aitab tekkinud ideid talletada. Siiski on enamus fotodest tema jaoks eeskätt ettevalmistav materjal maalimiseks, mis aitab värvilahenduse ja kompositsiooni valimisel. Maalimisel kasutab kunstnik akrüülvärve, kollaaži ja erinevaid pritsimistehnikaid.

Maalimise kõrval on Hürdeni teiseks kireks jalgrataste ehitamine ja disainimine. "See on minu jaoks "kunst ratastel". Jalgratas on üks inimkonna õnnestunumaid ja geniaalsemaid leiutisi ja miks mitte kasutada seda vundamendina oma loometöös."

Näitus "Vaim ei anna rahu" jääb avatuks 30. septembrini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: