Otseülekanne: selgub Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemia laureaat

Luuletaja Ene Mihkelson, 21. oktoober 1944– 20. september 2017
Luuletaja Ene Mihkelson, 21. oktoober 1944– 20. september 2017 Autor/allikas: Postimees/ Scanpix

Eesti Kirjandusmuuseumis antakse reedel üle järjekordne Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemia.

Preemia antakse üle kell 16.00, preemia andmisele järgneb vestlusring Ene Mihkelsoni romaanist "Kuju keset väljakut", mida modereerib Eneken Laanes.

Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemiat annavad välja Tartu Kultuurkapital ja Ene Mihkelsoni Selts ja žürisse kuuluvad Marju Lauristin, Merle Karusoo, Brita Melts ja Ragne Kõuts-Klemm.

Ene Mihkelsoni kultuurimõtestaja preemia on mõeldud Eesti kultuurimeedias ilmunud silmapaistvate kirjutiste, tele- või raadiosaadete esiletõstmiseks, mis on aidanud kaasa  raamatukultuuri ja kirjandusliku loomingu väärtustamisele Eesti ühiskonnas, süvitsi analüüsinud ja mõtestanud eesti keeles ilmuvat kirjasõna ning avardanud kaasaja Eesti kultuuris ja kirjanduses toimuva mõistmise ajalisi ja ruumilisi piire.

Preemiale võivad kandidaate üles seda nii kultuuriväljaannete toimetused, autorid ise kui ka Ene Mihkelsoni Seltsi liikmed. Preemia suuruseks on 1000 eurot ja seda makstakse välja Tartu Kultuurkapitali Ene Mihkelsoni fondist.

Varasematel aastatel on preemia pälvinud Joonas Hellerma (2019), Aivar Kull ja Henri Kõiv (2020) ning Rein Veidemann (2021).

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: