Vaata enne tele-eetrit: ETV2-s alustab uus kirjandussaade "Meie kirjanduse lugu"

24. septembril alustab ETV2 eetris uus kirjandussaade "Meie kirjanduse lugu", mis viib koos näitleja Ester Kuntuga rännakule läbi Eesti kirjandusloo. Saatesarja esimest osa saab kultuuriportaalis vaadata enne tele-eetrit.

Avasaates arutleb Tiit Hennoste Oskar Lutsu ja "Kevade" olulisuse üle, Andrus Kivirähk analüüsib Tammsaare fenomeni, Doris Kareva ja Jürgen Rooste avavad Siuru ning Marie Underi erinevaid tahke, Maarja Vaino ning Kairi Tilga viivad vaataja Eduard Vilde radadele ning Kristjan Haljak tutvustab Eesti luule ja proosa piire nihutanud luuletajat Jaan Oksa.

Eesti Kirjanike Liidu 100. sünnipäevaks valminud saatesari viib Eesti kirjanduse radadele viimase saja aasta kestel. Neljal laupäeval kuuleb ETV2-s lugusid, nii tõsiseid kui ka lustakaid, kodumaise kirjanduse suurkujudest ning koos tänaste armastatud kirjanikega analüüsitakse siinse kultuuriloo märgilisi teoseid ja tegelasi.

"Meie kirjanduse lugu" toob ETV2 ekraanile uues rollis näitleja Ester Kuntu, kes on paljudele tuntud tänu suurfilmile "Tõde ja õigus". Saatejuhina on ta vestluspartner kirjanduse aruteludes ja teejuht Eesti kirjandusloos olulistes kohtades. Tele-ekraanil võetakse vaataja kaasa ka muuseumitesse ja märgilistesse paikadesse Palamusest Kadrioruni ning pakutakse võimalust arhiivikaadrite kaudu avastada laiemalt kodumaist kultuurilugu.

"Meie kirjanduse lugu" alustab ETV2-s laupäeval, 24. septembril kell 21.20.
Saate toimetaja on Kai Väärtnõu, režissöör Raivo Maripuu ja produtsent Hannela Lippus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: