ETV2 eetrisse jõuab nobelist Annie Ernaux' romaanil põhinev mängufilm "Katsumus"

"Katsumus" Autor/allikas: pressimaterjalid

Kolmapäeval tele-esilinastub ETV2 ekraanil tänavuse Nobeli kirjanduspreemia laureaadi Annie Ernaux' autobiograafilise romaani "L'Événement" ainetel valminud mängufilm "Katsumus".

Veneetsia filmifestivalil Kuldlõviga pärjatud "Katsumus" jutustab noore naise füüsilisest ja emotsionaalsest võitlusest pääseda seadusvastasele abordile, kui kell tiksub halastamatult. Võimsa ja kaasahaarava draama tegevus toimub 1960ndate Prantsusmaal – ühiskonnas, mis mõistab hukka naiste iha ja seksuaalse vabaduse ning kus abort on keelatud.

Mängufilmi "Katsumus" aluseks on tänavu Nobeli kirjanduspreemia laureaadiks kuulutatud Annie Ernaux' autobiograafiline romaan "L'Événement". Ernaux pälvis Nobeli preemia "julguse ja kliinilise teravuse eest, millega ta suudab esile tuua inimese isikliku mälu juured, võõrdumised ja kollektiivsed piirangud". Tema looming kombineerib omavahel ajaloolist ja isiklikku, ka "L'Événement" põhineb isiklikul abordikogemusel.

Veneetsia filmivõistlusel pärjati film kahe preemiaga ja režissöör Audrey Diwan on "Katsumuse" eest esitatud nii Césari kui ka BAFTA auhinnale. Peaosalise Anne rolli eest on mitmeid auhindu saanud ka Anamaria Vartolomei. Filmis teevad kaasa veel Kacey Mottet Klein, Luàna Bajrami, Louise Orry-Diquero jt.

"Katsumus" jõuab Eesti televaatajateni ETV2 ja Prantsuse Instituudi koostöös sündinud filmiõhtute raames. Oktoobris tõi ETV2 ekraanile režissöör Jacques Audiard'i linateos "Pariis, 13. linnaosa". Prantsuse filmiõhtute sarja lõpetab ETV2s 21. detsembril lustakas komöödia "See uus maailm" ("La Croisade", Prantsuse 2021, režissöör Louis Garrel).

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: