Galerii: Telliskivi loomelinnaku väligaleriis avati Kiwa näitus "Metanoia"

Alates 21. novembrist on Telliskivi loomelinnaku väligaleriis avatud Kiwa näitus "Metanoia". Graafikasari koosneb Raul Meele kirjutusmasinal loodud konkreetsete luuletuste ümbertöötlustest. Näituse kuraator on Bianka Soe.

Raul Meele poolt 1960. aastatel käsitsi trükitud konkreetsed luuletused ehk kirjutusmasinajoonistused on olulised mitmest omavahel läbipõimunud aspektist: kultuuriajalugu, tehnoloogia, teksti ja kõne vahekord. Konkreetne luule oli 1960.–1970. aastatel seotud ka esilekerkinud vastukultuuri ja nonkonformistliku kunstiga Nõukogude Liidus. Meele teoste ümbertöötlemine on nii hommaaž kanoniseeritud autorile kui ka tema teostele uue, kummitusliku paralleelelu andmine.

"Kuna mind on alati inspireerinud muusika valdkonnast tulnud remiks-kultuur, mõtlesin tuua omaaegse psühhedeelia tulevikku ning teha töödest visuaalseid remikse samamoodi nagu DJ loob olemasolevast muusikast oma versiooni. Kuid remiks ei tähenda siinkohal lihtsalt veidi uuendatud hommaaži strateegiat. Nagu DJ scratch'ib plaati, scratch'isin mina ühte Raul Meele graafilist lehte skaneerimise ajal ja sain tulemuseks täiesti uued, "kummitatud" teosed, kus Meele modernistlik käekiri oli küll äratuntav, aga millele on tänu tehnoloogiale lisandunud psühhedeelne nihe," rääkis näitusest kunstnik Kiwa.

Kiwa on kunstnik, helilooja, kuraator ja literaat ja kirjastuse ;paranoia asutaja. Raul Meel on Eesti avangardist, kohaliku konkreetse luule pioneer, graafik, maalikunstnik, skulptor, installatsiooni- ja tule-performance'i kunstnik, raamatute autor.

Näitus jääb Telliskivi loomelinnaku väligaleriis ööpäevaringselt avatuks kuni veebruarini 2023.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: