Nicole Beutler: "8: Metamorfoos" kuulutab patriarhaadi lõppu ja suurte muutuste algust

Viimsi Artiumis näeb reedel ja laupäeval Hollandi parimaks tantsulavastuseks tunnistatud tantsuooperit "8: Metamorfoos". Lavastaja ja koreograafi Nicole Beutleri lavastus on rituaal, mis kuulutab autori sõnul patriarhaadi lõppu ja suurte muutuste algust.

Beutler on oma senises loomingus tõstnud esile pigem naiste jõudu ja panust ühiskonnas. Seekord on aga laval kaheksa meest, kes õhtu jooksul vahetavad rolle ja vormi, muutudes võimukast juhist tundlikuks ja mitmekihiliseks inimeseks.

Ka vormiliselt on lavastus omal kombel sissejuhatus muutustele meid ümbritsevas maailmas.

"Muutuste ees tuntakse teatud hirmu, aga muutused on vältimatud. Meie peame muutuma, kliima muutub, me oleme osa Maast, meie muudame end ja võib-olla muutub kõik paremuse poole. Ma ei kuuluta ette lõppu," selgitas Beutler.

"Ma ei tea, kas te olete kunagi lõiganud õuna ristipidi läbi, tavaliselt tehakse seda pikuti. Aga kui lõigata risti, avaneb õuna südames tähe kujutis. Ehk et kui vaadata tuttavaid asju teisest vaatenurgast, siis hakkad neid nägema uuest küljest," lisas ta.

Toimetaja: Merit Maarits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: