Näitleja Hilje Murel: kabaree on väga raske žanr

Foto: Ken Mürk / ERR

Eesti Draamateatri suures saalis avab publikule uksed "Cafe Theatral", kus keset pimedust ja kriise saab end vabaks lasta, nautida värvikat seltskonda ja säravaid etteasteid.

Lavastuse idee ühe autori Karmo Nigula sõnul on sellele, mis tolles väikeses keldrikabarees toimub, kõige täpsem sõnastus satiiriline kabaree, kus tuntud meloodiatele loodud värsked tekstid väljendavad seda, mis toimub meie ümber ja esitajate hinges siin ja praegu.

Karmo Nigula ja Hendrik Toompere juhitud töörühma ideed sobitas dramaturgilisse vormi Andrus Kivirähk.

"Mul oh hea meel, et Kivirähk tuli meiega ühte paati, ja minu arust kirjutas ta päris täpse raami kabareeõhustikule," sõnas idee kaasautor ja lavastaja Karmo Nigula.

"Kabaree on väga raske žanr," sõnas osatäitja Hilje Murel, viidates sellele, et kabarees tuleb inimesi rõõmustada ja lõbustada ning samas olla ka tõsine ja kriitiline.

"Praegu on ta täiesti õigel hetkel õiges kohas," arvas Murel, sest kabaree sündiski tema sõnul vajadusest lahutada meelt keerulistel aegadel.

Lavastuse on kujundanud Illimar Vihmar, Kärt Ojavee ja Sander Aleks Paavo. Muusikat teeb bänd koosseisus Kristjan-Robert Rebane, Madis Muul, Marten Altrov ja Ahto Abner.

Etenduse ajal laval ka suitsetatakse ja kasutatakse robustset kõnepruuki.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: