AkzoNobeli kunstipreemia pälvis Ludmilla Siim

Ludmilla Siim
Ludmilla Siim Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

AkzoNobeli kunstipreemia laureaat on tänavu eesti-soome maalikunstnik Ludmilla Siim. Auhinna tõi kunstnikule läinud aastal Tartu Kunstimuuseumist toimunud isikunäitus "Olemise helk".

Mahukas retrospektiiv tõi esmakordselt kokku kogu Siimu enam kui poole sajandi vältel sündinud loomingu. Üleval olid teosed nii tema Eesti kui Soome loomeperioodidest.

2022. aastal nomineeriti AkzoNobel kunstipreemiale lisaks Ludmilla Siimule veel ka Anne Parmasto "Isiklik aeg II" (esitas Eesti Kunstnike Liit), Edith Karlson "Süütuse tagasitulek" (esitas Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseum), Sarah Nõmme ja Maria Izabella Lehtsaare "Raskekaalu õrnus" (esitas Tallinna Kunstihoone), Merike Estna "Muld ei hoia meie armastust" (esitas Eesti Kunstimuuseum) ja Kadri Toome "Nägemisviise perifeeriast" (esitas kunstiajakiri KUNST.EE).

5000 euro suurune Akzo Nobel preemia lähtub ideest "Värv kui kunst" ning seda antakse välja alates 1996. aastast. Preemiale nomineeriti teos, näitus või kunstiprojekt, mida on avalikkusele eksponeeritud perioodil oktoober 2021 – september 2022.

Möödunud aastal pälvis AkzoNobel kunstipreemia Veiko Klemmer teosega "Sinine hõljuv laine".

Toimetaja: Merit Maarits / Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: