Kirjanike liidu noortesektsioon kogub almanahhi jaoks kaastöid

Kirjanike liidu noorteüksuse omaloomingu jagamise õhtu
Kirjanike liidu noorteüksuse omaloomingu jagamise õhtu Autor/allikas: Maris Koppel

Eesti Kirjanike Liidu allüksus kirjanike liidu noored valmistub teist korda välja andma almanahhi "Grafomaania", mis hõlmab endas noorte kirjanike ning nende loomingu tutvustamist trükis.

Grafomaania eesmärk on anda noortele – eriti neile, kelle eriline looming tihtipeale sahtlikirjutisteks jääb – platvorm ning neid oma värsket ja omanäolist loomingut jagama julgustada.

Almanahh "Grafomaania" nägi esmakordselt ilmavalgust 2022. aastal. Toona oli koguteose eestvedajaks kirjanik Reijo Roos ja peatoimetajaks Emma Lotta Lõhmus. Teise noortesektsiooni tegevusaasta ning uue almanahhi väljaandmise eestvedaja on Maiken Tiits koos viieliikmelise juhatusega.

"Grafomaania" esimene number koosnes nii trükidebüütidest kui ka kogenenumatest autoritest, kelle hulgas olid näiteks Mortimer, Elisabeth Heinsalu, Kelli Kiipus ja Villem Kreem. Nii mitmegi avaldatu sulest on tänaseks ilmunud kaastöid Värskesse Rõhku ja Loomingusse ning välja on antud ka oma debüütluulekogusid.

"Grafomaania" ootab teise numbri tarbeks kaastöid aadressile [email protected] 14. veebruariks. Žanrilised piirangud puuduvad, kuid pigem on eelistatud lühemapoolsed tekstid.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: