Fotomuuseumis on väljas fotokunstnik Toomas Kalve 45 aasta looming

Foto: pressimaterjalid

Fotomuuseumis on avatud läbi kolme korruse ulatuv retrospektiivnäitus fotokunstnik Toomas Kalve loomingust, mis on valminud 45 aasta jooksul tehtud töödest.

Näitus hõlmab Tartust pärit kunstniku ja õppejõu kogu senist loomingut, alates koolipoisi katsetustest kuni tuntud seeriateni välja. Kalve kasutab vanu tehnoloogiaid, ülipeent käsitööd ja koloreerimist. Tema fotodel mängivad olulist rolli aja kulg, loomulik valgus ja vari, detailid ja vaistlik tunnetus. Sageli on tema piltidega kaasas erilised lood.

"Ta kõndis mööda Supilinna ringi ja tundis, et selle maja pööningul peab midagi olema," rääkis näituse kuraator Annika Haas majast, mis Kalvet inspireeris.

"Ta koputas maja uksele, see avati talle ning koos mindi perekonnaga pööningule tuhnima ja nii leitigi vanad ajaloolised klaasnegatiivid," sõnas Haas, lisades, et Kalve läks klaasnegatiividega tagasi Pariisi ning lõi nendele uue kaasaegse seeria.

Toimetaja: Maiken Tiits

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: