Mihkelson Leida Laiusest: ta väga hoidis, armastas ja valvas näitlejaid

26. märtsil möödub 100 aastat filmirežissöör Leida Laiuse sünnist. "Ringvaates" käis armastatud filmimeistrit meenutamas näitleja Kaie Mihkelson, kes rääkis, et kuigi Laius oli karm, armastas ja hoidis ta oma näitlejaid väga.

Mihkelson, kes on kaasa teinud Laiuse filmides "Kõrboja peremees" ja "Varastatud kohtumine", sõnas, et Laius oli väga hea režissöör.

"Ta oli platsil karm ja range, ilma et ta oleks karjunud või midagi sellist teinud. Aga kuna tal oli kõik väga läbi mõeldud ja ta teadis, mida ta tahab, siis oli hämmastav, et teda tegelikult kardeti," meenutas näitleja.

"Kui ta oli vabamas olekus, kui oli niisama istumine või pidu, siis ta oli tohutult südamlik, kiirgav ja naeris nagu laps, aga kui ta tegi tööd, siis ta oli väga range. Silmad olid väga teravad ja uurivad," kirjeldas ta.

Mihkelson märkis, et oma näitlejatega oli Laius väga hooliv. "Ta üldse väga hoidis, armastas ja valvas näitlejaid," nentis Mihkelson.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: