Kultuuriportaal soovitab: kultuskomöödia "Vallatud kurvid" Jupiteris

Vallatud kurvid (Eesti 1959)
Vallatud kurvid (Eesti 1959) Autor/allikas: Pressimaterjalid

Kuidas muudmoodi ikka Eve Kivi 85. sünnipäeva tähistada kui mitte mõnd tema legendaarset filmirolli üle vaadates! Jupiter ulatab abikäe, kuna vabalt on vaadatav üks parimaid komöödiaid, mis Eestis kunagi tehtud on ehk Kaljo Kiisa ja Juli Kuni "Vallatud kurvid", kus Eve Kivi on täies hiilguses. Rõõm on tõdeda, et pea 65 aastat hiljem pole see hiilgus kuhugi kadunud...

Eksituskomöödia mootorrattavõistluste, äravahetamiseni sarnaste kaksikõdede, armastuslugude ja pisikese moraaliga lõpus. Võib-olla isegi üks aegumatumaid filme eesti filmiloos, mis sest, et ajakohaste apsudega.

Kui tudeng ja motosportlane Vaike Tartust Tallinna Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrajale jõuab, kihutavad siin juba mootorrattad peadpööritava kiirusega. Sama peadpööritavatesse seiklustesse satub Vaike, tutvudes mitmekordse tšempioni Raivoga, kellel on tekkinud peapööritus edusammudest nii spordis kui ka neidude seas, ja meistrikandidaadi Heinoga, kes pakub Vaikele abi võistlusteks valmistumisel.

Üksinda Vaike sellel karussellil püsida ei suuda, kuid ta loodab õe Mareti peale, kes on varemgi Vaiket keerulistest olukordadest välja aidanud. Ainult et nüüd tuleb mängu ka Mareti värske abikaasa Ants, kes on veendunud, et enam ta kaksikõdesid segi ei aja.

Filmi režissöörid Juli Kun ja Kaljo Kiisk.

"Vallatud kurvid" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: