Galerii: Mikkeli muuseumis on väljas Tiit Pruuli mereteemaline kunstikogu

Laupäeval avatakse Mikkeli muuseumis näitus "Purjed heisata! Tiit Pruuli kunstikogu", mis annab läbilõike meremaali arenguloost Eestis alates 19. sajandi lõpust kuni tänapäevani.

Eksponeeritud on Julie Wilhelmine Hagen-Schwarzi, Kaljo Põllu, Evi Tihemetsa, Peeter Ulase, Olev Subbi, Tiit Pääsukese, Aili Vindi, Mall Nukke, Kristi Kongi ja paljude teiste hinnatud kunstnike looming.

Näituse kuraatori Kadri Asmeri sõnul hõlmab Tiit Pruuli enam kui 400 teosest koosnev mitmekülgne kunstikogu eri perioodide ja kunstnike loomingut. "Seal on nii kunstiajaloo kuulsuste kui ka asjaarmastajate töid, mis annavad kinnitust, et erakogu kujunemise taga on kollektsionääri puhas kiindumus mere vastu. Meremaali ajalukku süvenedes näeme, et teostes on nii intriigi kui ka ajastu peegeldusi, ja see tõuseb selgelt esile ka Pruuli kogu tervikpildis," märkis Asmer. 

Näituse kuraator on Kadri Asmer, kujundaja Peeter Laurits, graafiline disainer Külli Kaats. Näitusega koos valmis ka raamat "Purjed heisata! Tiit Pruuli kunstikogu" (Go Group, 2023). Raamatu koostajad on Kadri Asmer ja Tiit Pruuli, kujundaja Peeter Laurits.

Näitus on avatud 15. oktoobrini 2023.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: