Birgitta festival toob publiku ette viis eripalgelist kontserti ja etendust

Algaval festivalil tuleb muusikateatri etendusi koomilisest ooperist kammerooperini, kontserte Beethovenist Eesti levimuusikaklassikani.

Avalöögi annab festivalile Nargenfestivali tellimusel valminud muusika ja Timo Steineri koomiline ooper "Crisis", mis etendub 4. ja 5. augustil Pirita kloostris.

Teisipäeval jõuab Pirita lavalaudadele Teater Vanemuise ooper "Tristan ja Isolde". Wagner on Tristanit nimetanud mälestusmärgiks unelmaist kõige kaunimale – armastusele. Isolde rollis on esmakordselt Birgitte festivali raames Aile Asszonyi.

Veel teeb Birgitta festival kummarduse varalahkunud levimuusika legendidele. Ansambli Ultima Thule kontsert "Lennelda priiks/Riho Sibul 65", on austusavaldus muusik Riho Sibulale ning teistele Ultima Thule liikmetele, keda enam meie seas ei ole. Ultima Thulega koos astuvad lavale Tõnis Mägi, Tanel Padar, Vaiko Eplik, Maria Vaigla, Robert Linna ja Mikk Tammepõld.

Tänavusel festivalil on kavas ka helilooja James MacMillani ühevaatuseline kammerooper "Halastus", mis toob festivali programmi väljapoole Pirita kloostrimüüre. Theatrumis ettekandele tulev teos käsitleb kättemaksu ja halastuse teemat ning ooperit juhatab autor ise. Lavastaja on Lembit Peterson.

Festivali lõpetab 13. augustil Beethoveni "9. sümfoonia".

Birgitta festival toimub 4.–14. augustini Tallinnas.

Toimetaja: Aet Kubits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: