JAFF toob publiku ette neli Jaapani lavastaja Yasujirō Ozu filmi

"Tokyo lugu" Autor/allikas: Kaader filmist

Reedel algab Tallinnas 17. Aasia filmikultuuri festival JAFF, mille raames linastub kinos Artis ka neli Jaapani lavastaja Yasujirō Ozu linateost. Kõiki filme näidatakse 35 mm lindilt.

JAFF-i raames linastuvad:

"Riisi maitse rohelise teega" (Ochazuke no aji)
1952

Kõige meisterlikumal perioodil valmis Yasujirō Ozul see armas kodune saaga, mis on ka läbilõikav pilk tasahilju lagunevale abielule. Lastetu keskealise abielupaari niigi habrast suhet rikuvad veelgi saladused ja pettused, sest naise linlik erudeeritus põrkub tema abikaasa väikelinliku tölplusega. Samal ajal tabab perekonda põlvkondi lammutava laviinina ka naise enesekindla ja moodsa õetütre saabumine. Režisöör huvitus alati perekondlikust dünaamikast, siin käsitleb ta seda aga maheda huumori ja hoogsates mõõtmetes, sest tegevus toimub sõjajärgse Tokyo pesapallistaadionitel, pachinko-salongides ja ramenirestoranides.

"Riisi maitse rohelise teega" linastub 29. augustil kell 19.30.

"Tokyo lugu" (Tôkyô monogatari)
1953

Tihti üheks maailma kõigi aegade parimaks filmiks valitud "Tokyo lugu" on liigutav film inimlikkusest ja universaalsest südamevalust. Yasujirō Ozu loomingu krooniks olev teos räägib eaka paari teekonnast rahvast kihavasse sõjajärgsesse Tokyosse oma lapsi külastama. Perekonnaelu keerulist maailma jälgitakse režissöörile omase delikaatsuse ja läbinägelikkusega. "Tokyo loos" teevad kaunid rollid Ozu filmides tihti osalenud Chishu Ruy ja Setsuko Hara, kes aitavad režissööri meelisteemat ehk põlvkondadevahelist konflikti sügavamaks muutes luua ühe kino suurima meistriteose.

"Tokyo lugu" linastub 5. septembril kell 19.00.

"Tokyo videvik" (Tôkyô boshoku)
1957

Üks Ozu läbilõikavamaid filme perekonnaelust räägib kahest õest, kes peavad tulema toime ilma emaliku hooleta sirgumise, soovimatu raseduse ja abieluprobleemidega.

"Tokyo videvik" linastub 6. septembril kell 21.00.

"Hilissügis" (Akibiyori)
1960

Ozu poolt palavalt armastatud näitlejanna Setsuko Hara mängib ema, kes püüab veenda oma tütart abielluma. Perekondliku armastuse ja konfliktide portree jääb kauaks meelde.

"Hilissügis" linastub 8. septembril kell 21.00.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: