Kristjan Raua preemia pälvisid Eelma, Maiste, Sarapu ja Üksine

Foto: Remo Tõnismäe

Reedel kuulutati välja Kristjan Raua preemia tänavused laureaadid, auhinna pälvivad Sirja-Liisa Eelma, Juhan Maiste, Tiina Sarapu ja Marje Üksine.

2023. aastal esitasid Tallinna Kultuuri- ja Spordiamet, Eesti Kunstnike Liidu volikogu liikmed ning Eesti kunstiinstitutsioonid ja kultuuriväljaanded preemia nominentideks 38 kunstnikku ja kunstiteadlast, kelle seast valis žürii välja neli võitjat. Žüriisse kuulusid kunstnike liidu volikogu liikmeted ja Tallinna linna esindajad.

Sirja-Liisa Eelma sai auhinna isiknäituste "Must peegel" Draakoni galeriis ja "Peegelduste pealispind" Tartu Kunstimajas ning näitustel "Korduvad mustrid" ja "Värv kui idee" osalemise eest.

Juhan Maistet pärjati kogumiku "Eesti mõisad ja lossid. Aadlikultuuri seitse aastasada" eest.

Tiina Sarapud tunnustati isiknäituse "Must peegel" Draakoni galeriis ja aktiivse loomingulise tegevuse eest 2022. aastal.

Marje Üksine pälvis auhinna isiknäituste "Pilguheit minevikust tulevikku" Toompea lossi kunstisaalis, "Kimbutab" Rüki galeriis, "Siit ja sealt" Luunja vallamaja galeriis ning aktiivse näitusetegevuse eest 2022. aastal.

Preemiad suurusega 2800 eurot ja Enn Johannese kujundatud ning Margus Kadariku teostatud medalid antakse laureaatidele üle pidulikul tseremoonial Tallinna Raekojas pühapäeval.

Kristjan Raua preemia omistatakse eelmise aasta jooksul valminud või esmakordselt avalikustatud loomingu, kunstiprojekti või -sündmuse eest kunstnikule, kunstiteadlasele või loomingulisele rühmale; erandina võidakse preemia määrata ka varem valminud teoste või elutöö eest.

Kristjan Raua nimeline aastapreemia on vanim kunstipreemia Eestis – preemiat annavad juba 50 aastat – ehk alates 1973. aastast – ühiselt välja Eesti Kunstnike Liit ja Tallinna linnavalitsus.

Mullu pälvisid Kristjan Raua preemia ​Mai Levin, Terje Ojaver, Lembit Sarapuu ja Ludmilla Siim.​

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: