X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Tartu Kunstimajas avati Tartu kunsti aastanäitus

Foto: "Aktuaalne kaamera"

Reedel avati Tartu Kunstimajas traditsiooniline Tartu kunsti aastanäitus, mille kujundajaks on sel aastal maalikunstnik Evelin Zolotko.

Tartu Kunsti aastanäitusele kandideeris kokku 238 autorit, kelle hulgast valis žürii välja 81 kunstnikku. Näituse kujundaja, Evelin Zolotko lähtus seekordse näituse kokkupanekul värvide põhimõttest. Nii ongi näitus jaotatud kolme värvisaali vahel – punane, sinine ja roheline.

Esitatavatel töödel pidi olema ühte neist värvidest võimalikult palju, seda ka monokroomsete lahenduste puhul. Tartu aastanäitusel saab ka ülevaate, kuhu Lõuna-Eesti kunst suundumas.

"Mulle tundub et tekstiil järjest rohkem tuleb sisse. Iga aastaga esitatakse järjest rohkem tekstiilitöid ja tekstiilikunstnikud on hakanud rohkem osa võtma ning dufting on väga populaarseks läinud. Ja ma näen tegelikult ka, et Pallases on foto saanud uut hingamist. Kuidagi tuleb sealt häid töid. Selliseid kaasaegsemaid ja ilmselt see on Kaisa Eiche töö," ütles aastanäituse kujundaja Evelin Zolotko.

Toimetaja: Neit-Eerik Nestor

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: