X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Eesti Festivaliorkester alustab Pärnus Euroopa turneed

Eesti Festivaliorkester, kuhu kuuluvad parimad Eesti orkestrites töötavad muusikud, asub koos dirigent Paavo Järviga Euroopas tuuritama juba kaheksandat hooaega.

Eesti Festivaliorkestri dirgendi Paavo Järvi sõnul on kavas Arvo Pärti, aga ka Šostakovitšit, Tšaikovskit ja Ukraina helilooja Sõlvestrovi loomingut. "Ma püüan kuidagimoodi siduda neid heliloojaid, mis on meie regiooniga seotud. Samal ajal on ka mingi ajalooline side. Šostakovitš on muuseas suviti Pärnus elanud, isegi muusikat kirjutanud. Sõlvestrov on muidugi Ukraina helilooja ja me tahtsime panna kindlasti kavasse ka ühe Ukraina helilooja, nii puht sümboolselt. Muidugi väga hea lugu ka, selle nimi on "Õhtune serenaad"," selgitas Järvi repertuaarivalikut.

Eesti Festivaliorkester on välja kasvanud Pärnu suvistest muusikafestivalidest ja tänanegi Pärnus toimuv kontsert on just nimelt Pärnu muusikafestivali erikontsert. "Paavo Järvi tegelikult algatas selle orkestri aastal 2011 ja see, mis ta selle orkestriga teinud on, on omamoodi ime, sest iga inimene, kes siia mängima tuleb, on täiesti kindel, et see on maailma kõige parem orkester. Lõpuks see asi kasvas nii kaugele, et Pärnu festivalist jäi väheks ja on tarvis sellega ka mööda maailma ringi rändama," ütles Eesti Festivaliorkestri direktor Andres Siitan.

Eestis astub orkester lisaks Pärnule üles ka Tallinnas, misjärel sõidetakse Kesk-Euroopasse. "Saksamaal me esineme Dortmundis, Stuttgardis ja Münchenis. Ja siis veel oleme Zürichi Tonhalles ja Viini Konzerthausis. Need on kõik ühed väga olulised ja väärikad kontserdisaalid," lisas Siitan.

Toimetaja: Neit-Eerik Nestor

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: