X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Okapi galeriis näeb klaasi eriala tudengite ühisnäitust "Hüva nõu"

Foto: ERR

Okapi Galeriis näeb 7. veebruarist Eesti Kunstiakadeemia klaasi eriala tudengite ühisväljapanekut "Hüva nõu".

Näitusel on seitsme tudengi disainitud klaasesemete seeriad, nende kavandid ning kavandite põhjal valminud prototüübid. Tudengid on disaininud nii klassikaliselt ilusaid pokaale, küünlaaluseid kui ka näiteks suure skulptuurse tuhatoosi. Erko Lille disainiprojekt "Kopsikud" on sündinud ideest, et tuhatoos pole juhuslik asi, vaid kunstiliselt disainitud objekt, mida on ilus vaadata ja mis rikastab ruumi. Skulptuurne tuhatoos on samal ajal kasutatav ka vaasina näiteks kuivatatud lilledele.

"Disainiprojekti raames pidid klaasiosakonna tudengid disainima seeria anumaid. Piiritletud oli see, et see peaks olema anum, aga milline otstarve sellel on, see lähtub igast tudengist. Mõned on skulpturaalsemad tööd, teised praktilised disainseeria tööd. Ühest objektist valmib ka prototüüp. On klassikalisemaid ja on ka väga ekspressiivseid lähenemisi, iga looja on ikka oma nägu," ütles tudengite juhendaja Andra Jõgis.

Toimetaja: Annika Remmel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: