Pärnus tuleb maailmaesiettekandele Helena Tulve orkestriteos "Wand'ring Bark"

18. ja 19. juulil tuleb Pärnu muusikafestivali lõppkontsertidel maailmaesiettekandele Helena Tulve orkestriteos "Wand'ring Bark" Eesti Festivaliorkestri ja Paavo Järvi esituses.
Kahel õhtul Pärnus esitamisele tulev Helena Tulve orkestriteos "Wand'ring Bark" on inspireeritud Shakespeare'i 116. sonetist. Uudisteos on pühendatud selle esitajatele – Eesti Festivaliorkestrile ja Paavo Järvile.
Lõppkontsertidel astuvad ka üles tšellist Alisia Weilerstein ja pianist Kirill Gerstein. Festivali kunstilise juhi Paavo Järvi sõnul on ta ammu unistanud nende Pärnusse kutsumisest. Alisa Weilerstein astub Pärnus lavale 18. juulil Elgari tšellokontserdiga ning pianisti Kirill Gersteini musitseerimist EFO ja dirigent Paavo Järvi ees saab kuulata 19. juulil, mil ta soleerib Rahmaninovi teosega "Rapsoodia Paganini teemale".
Hüvastijätuks ja uute taaskohtumiste ootuses esitavad Eesti Festivaliorkester ja Paavo Järvi Pärnu lavalt ka Mendelssohni sümfoonia nr 3, mille kirjutamiseks on helilooja leidnud inspiratsiooni reisimisest.
Festivali teisel lõppkontserdil kuulutatakse välja ka tänavuse Lepo Sumera nimelise preemia saaja. Preemiat annavad välja Eesti Heliloojate Liit ja Eesti Autorite Ühing.
Mõlemat lõppkontserti kannab Klassikaraadio üle.
Toimetaja: Karmen Rebane