Arvustus: Avey Tare'i mutantide õuduskarneval ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Avey Tare
Avey Tare Autor/allikas: Wikipedia

Uus plaat

Avey Tare's Slasher Flicks

Enter The Slasher House (Domino)

7/10

Sisenege õudustemajja, avage kapp, kust tantsivad välja psühhedeelsed luukered ning kurjad klounid! Tere tulemast horror-karnevalile, vaimudest leekivasse tivolisse, mille atraktsioonideks on karussellid, ameerika raudteed ning lasterongid. Tegemist on Animal Collective'i mehe Avey Tare'i uue projektiga, mis avastab horror'i kui žanri lõbusamaid aspekte. Kodanikunimega Dave Portneri viimasel sooloalbumil „Down There“ (2010) oli süngem atmosfäär, muusika oli palju mudasem ja kõlas nagu tants öösel alligaatoride keskel. "Enter The Slasher House" kiirgab vähem abstraktsust ning rohkem garaažipoppi!

Avey lõi kontseptsiooni, lindistas demod, kuid ta pole üksi. Mõrvarlik kannibalansambel koosneb peale Avey veel Dirty Projectorsist tuntud Angel Deradoorianist ning Ponytaili trummarist Jeremy Hymanist. Kolmekesi mängides on bändil pöörane jazz-energia, meenutades vahel isegi BBNG triot. Selle elava energia jäädvustamine on üks Slasher Flicksi tontliku produktsiooni tugipunkte lisaks 60ndate popvaibile, imelikele sündiefektidele ning peadpööritavaile trummimustreile. Jeremy Hyman mängib trumme esimest korda ilma teiste trummariteta ning tulemus on positiivne – kohati meenutab esimest Animal Collective'i albumit „Spirit They’re Gone, Spirit They’ve Vanished“ (2000).

Muusika, mida Avey kirjutab, on inspireeritud 60ndate poplegendidest, näiteks McCartneyst ja Lennonist, kellega teda ning Panda Beari on võrreldud. Sellegipoolest suudab ta seda teha omanäoliselt ja hipsterlikult eemaletõukavalt. Kohati tundub, nagu tahaks Avey oma meloodilisi veetlusi varjata, hägustades kõike veidrate efektide ning dünaamikaga mängides. Näiteks on ta vokaal alati sügaval chorus-efektis ning raskesti mõistetav, kuid see ei peata refräänil olemast tabav.

Heaks näiteks on „Little Fang“, armas friikfolklik singel, mis on AnCo liigete repertuaaridest üks popilikumaid. Väike kihv ei taha suureks saada, sest kui ta mõtleb kõigile probleemidele maailmas, siis ta muutub kurvaks. Lugu on rahustav, „jää iseendaks ja kõik saab korda“. Kuigi meloodiad on sageli neurootilised ja väänlevad, annab Avey kohati mõista, et lootust veel on.

"Enter The Slasher House’i" sisenemiseks on vaja ka õe Abby Portneri loodud videot mis saadab kogu albumit. Dave’i õde, kes on AnCo’le postreid juba keskkoolist teinud, on peaaegu bändiliige. Abby stimuleerivad värvimängud mängivad suurt rolli ka laivesinemistes. Käesoleva projekti montaaž koosneb kummituslikest animatsioonidest, stseenidest erinevatest õudusfilmidest, 60ndate turismivideotest ning sadadest kirevatest virvendustest. Kõik see sobib Slasher Flicksile nagu rusikas silmaauku!

"Strange Colores":

 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: