Maikellukese päevad on kasu peal väljas ({{commentsTotal}})

Maikellukese Päevade üks korraldaja Liina Keevallik
Maikellukese Päevade üks korraldaja Liina Keevallik Autor/allikas: PM/Scanpix Baltics

Kuuendat korda toimuv festival Maikellukese päevad viib omavahel kokku kunsti ja teaduse, et luua ühiskondliku ruumi uuenemise võimalikke stsenaariume ning käsitleda kunsti kui ettevõtlikkust (mitte äri).

Maikellukese päevad, tuntud kui harudevahelise kunsti festival, kus igaüks võib teha seda, mida ta kunagi pole söandanud teha, korraldab kunstnikele seekord tõelise julgusproovi – nad seatakse silmitsi teadlaste ja tehnikainimestega, kõikvõimalike unistuste potentsiaalsete elluviijatega. Kokku saavad kesklinna keldrite geenius ja Mustamäe metsade mõtleja.

Maikellukese Päevad pakuvad esimest sammu silmapiirini kulgeval renessansiteel ning küsivad: “Kuidas olla (ühiskonnale) kasulik kunstnik?” Hariduseilmas oleks see nurgakivi “alkeemia kateedrile”, tee nn viienda elemendini, mis ühendab endas kõik teised põhielemendid ning mis toodab mitmekülgseid, ise-hakkama-saavaid inimesi.

Lõhnab loomemajanduse järgi? Kindlasti, kuid selle sõna laiemas tähenduses. Maikellukese Päevad ei uuri kuidas kunstipäraseid käpikuid teaduse abiga maha müüa. Uurivad hoopis ühiskondliku ruumi uuenemise võimalikke stsenaariume ning käsitlevad kunsti majandusmudelis kui ettevõtlikkust ja mitte kui äri. See ettevõtlikkus tekitaks kunsti, teaduse ja äri ühtepattapanemisel ebaturvalise ja loomingulise keskkonna lotmanlike väikeste plahvatuste sihipäraseks läbiviimiseks. Ideede lahendusi saab lõpuks näha-kuulda Kanuti Gildi SAALi ruumides.

17. mail kell 12:00 TTÜ Mektorys

24. mail kell 16:00 Kanuti Gildi SAALis

Kuraatorid: Liina Keevallik, Katrin Essenson, Maria Hansar

Festivali kodulehe leiad SIIT.

Toimetaja: Tiiu LaksHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: