Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maikellukese Päevad tähistavad kümnendat juubelit väljasõidu ja kontserdiprogrammiga

Maikellukese Päevad
Maikellukese Päevad Autor/allikas: Laura Arum-Lääts

Maikellukese Päevad on mänguliste kunstide festival, millega kohalikud, Euroopa äärealadel levinud loomeliigid tähistavad talveunejärgset lille võitu lume üle. Pigem stiihilist laadi Maikellukese Päevad on interdistsiplinaarne (loe: harudevaheline) sündmus ning toob kevadeti kokku erinevaid kunstilisi sõpruskondi – peamiselt homo performereid – et nad saaksid ellu viia oma kõige ootamatumad etteasted.

Kuna laululava ja linnahall vajavad remonti, üürib festival bussi ja üheskoos sõidetakse kuhu tahes, teatavad korraldajad. Peale saab tulla linnahalli Statoili tagant laupäeval, 27. mail, kell 17. Ôhtul kell 21 toimub Von Krahli baaris kontserdiprogramm.

Bussisõit näeb välja nii:

Rühmitus Nagu Naine Oleks Kodus (Liina Keevallik, Mari-Liis Roos, Maria Hansar & Katrin Essenson) hüppab seekord üle oma varju, vaatajate silme all. Ühtlasi teeb ta endast dokfilmi. Tee peal on võimalus kohtuda kantrimuusiku Paul Cole’i ja kitarrigeeniuse Tarvo Kaspar Toomega. Tulemused on ettearvamatud.

Rao Heidmetsa multikas "Skin Free!" on kihutamiskindlalt bussiaknale installeeritud ning aja saab maha vôtta Jüri Reinberg-Shestakovi "Varjuobservatooriumis".

Pidupäeva puhul heidetakse ka melanhoolne pilk tahavaatepeeglisse ja urgitsetakse pisut oma juurte kallal. Tagasi Balti jaama jõutakse umbes kell 20.30. Siis toimub Silja Saarepuu ja Villu Plingi installatsiooni avamine ja sulgemine Pika jala väravatornis.

Õhtu jätkub kell 21 Von Krahli baaris kontsertidega. Maikellukese Päevadega koos sündinud üleelusuurune muusikute kooslus Estonian Bad Dream Big Band üllatab ka tänavu uue suurvormiga. Oma uut plaati "Ärkvelsilm" (ImproTest Records) esitlevad Roomet Jakapi ja Mart Soo, samuti tuleb uue läikiva kettaga "Keri" välja ansambel Phlox. Viimase vindi keerab aga õhtule peale mürabänd Zahir.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: