Arvustus: Caribou tegi lihtsa, aga peene plaadi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Caribou
Caribou Autor/allikas: promo

Uus plaat

Caribou
"Our Love" (City Slang)

8 /10

Tegus, aktiivne ja andekas Kanada muusik ning produtsent Dan Snaith andis Caribou nime all eelmise albumi välja nelja aasta eest. Vahepealsesse mahtus üks kauamängiv tema teise alter ego ehk Daphni nime all. Ühemeheorkester Caribou seitsmes album (esimesed kaks ilmusid Manitoba nime all, aga on hiljem ilmunud taasreliisidena Caribou nimega. Snaith muutis oma esinejanime Caribouks pärast seda, kui punklaulja Richard Manitoba ähvardas teda nimekasutuse pärast hageda - toim.) on oodatult žanre liitev energiline ja samas mõtlik teos. Snaith mängib ise süntesaatorit, kitarri, trumme ja bassi.

"Our Love" (kuula plaadi nime alt) on ilmselt kõige soulilikum Caribou üldse, see kajab vastu albumi esimestest sekunditest. Kõige tantsitavam Caribou muide samuti. Pehmed paksud biidid, vulisevad analoogsündid, luupiv elektriklaver, hingestatud ja unistav vokaal. Otseseid ja kaudseid viiteid psühhedeeliale seekord ei kohta, piirid on selgemad ning konkreetsemad, kuid samas sugugi mitte vähem koloriitsed ja pigem isegi oluliselt avaramad. Snaith kinnitab alati esimese asjana Caribou uuest plaadist rääkides, et tahtis vältida ülekonstrueerimist ja teha sellise lihtsa ning mõnusa plaadi. Tegi ka. See on nüüd muidugi koht, kus tema vanad fännid pingule tõmbuvad. Et mis mõttes lihtne album?

Nädalapäevad tagasi müüki tulnud "Our Love'i " on väga hästi ostetud, aga ega see siis tähenda, et tegu oleks mingi primitiivse üllitisega. Teps mitte, äärmiselt kompaktne ja peen album on. Võrreldav ajatu James Blake'i, vanema Airi ja uue SBTRKTiga. On ka ülimalt šikke üllatusi. Eesti pärimusmuusikute lemmikpill on hetkel näiteks konkurentsitult looper. Caribou võtab albumi üle-eelviimases loos, instrumentaalpalas "Mars" ette hoopis keskaegsed meloodiakäigud, flöödi ja mingid kummalised kõristid ning paneb need protohausibiidi peale luupima. Mõnus, tõeliselt mõnus. Muusika peabki vahel üllatama ja selles osas ei valmista "Our Love" pettumust. Jessy Lanza ja Owen Pallett teevad ka kaasa.

"Our Love":

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: