Eesti sõnateatri kollektiivse monograafia I köide sai kaante vahele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Valminud on kaheosalise kollektiivse monograafia "Eesti sõnateater 1965-1985" I köide, mis kannab nime "Teatriprotsess: taustad, ilmingud, peegeldused. Lavastaja-portreed". Teos jätkab Eesti kutselise sõnateatri ajaloo uurimuste sarja.

"Eesti sõnateater 1965-1985" on jätk varem ilmunud teostele "Eesti teater 1920-1940" Lea Tormise sulest ja Karin Kase „Eesti nõukogude teater 1940-1965". Vastvalminud monograafia koostamise käigus on loodud andmebaas, mis hõlmab 4000 Eesti lavastust. Teosesse on koondatud 17 lavastaja loomingulised portreed ja illustratsioonidena on teosesse valitud üle 320 foto, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uue monograafia peatoimetaja Piret Kruuspere sõnul on teose väärtus tema paljuhäälsus, sest selles on esindatud erinevad põlvkonnad oma institutsionaalsete taustadega, ka vabakutselised teatriuurijad.

"Kuigi tegemist on väga paljude autoritega, siis me põhimõtteliselt ei püüdnud neid kuidagi ühtlustama hakata. Me jätsime siiski igaühele õiguse oma vaatenurgale, oma käsitluslaadile," ütles Kruuspere.

Muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikooli emeriitprofessor Lea Tormise juhtimisel töötati esialgu läbi vastava ajajärgu materjalid ning valmis mahukas käsikirjaline uurimus.

Peagi on ilmumas ka monograafia II köide, kus vaadeldakse põhjalikult üheksa Eesti sõnateatri loomingulist tegevust. Lisaks ilmuvad seal ülevaated muusika- ja tantsuteatrist, eesti teatrist paguluses, raadio- ja teleteatrist ning näitlejaloomingu arengust.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: