Arvustus. Kaktuste vahelt, pilvelõhkujate kukilt

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Calexico Autor/allikas: FB

Uus plaat

Calexico
"Edge Of The Sun" (City Slang)

7/10

 

Võrdlemisi pisikese piirilinna järgi endale nime võtnud Calexico on ehe Ameerika Ühendriikide lääneranniku bänd, alguse saanud California ülikoolis, vahepeal tegutsenud Los Angelesis ja praegu kirjutab enda postiaadressiks Tucson, Arizona. Calexico ei ole siiski niivõrd alt-country nagu sageli armastatakse öelda, vaid pigem ikka see vana hea lai americana. Calexicos on indie't, elukohajärgset tex-mex'i ja latiinorocki, pluss niisama rocki ja vahel ka jazzi, okei, kantrit ka, kuid desert noir on neile ilmselt parim ja stiilseim stiilimääratlus. Calexico ühendab mõnusalt erinevaid kultuure ja eluruume, kõrbe ja suurlinna, kaktusi ja betoonskulptuure.

Calexico on üpris stabiilne bänd, kes on ligi paarikümneaastase tegevusaja jooksul välja andnud üheksa ühtlaselt heal tasemel ja kenasti vastu võetud kauamängivat. Kõik laias laastus kaheaastase vahega. "Edge Of The Sun" on algusaastate Calexicoga võrreldes ehk mõnevõrra rahulikum ja riskivabam, aga jällegi, kuidas võtta. Retseptsioon on taas positiivne olnud.

Külalisi on omajagu isegi Calexico standardeid arvestades, Ben Bridwell (Band Of Horses), Sam Beam (Iron & Wine), Neko Case ja Amparo Sanchez nende hulgas. Põnevaim neist on siiski Nick Urata (Devotchka), kes on võimeline nii laulma kui mängima theremini, bouzoukit, klaverit ja trompetit. Tema osalusel valminud "Follow The River" võinuks seda kõike arvestades veel rajum olla.

Spaghetti-vesternite vaib on kenasti alles, bänd ehitab oma latiino-mõjutajate rajatud vundamendile üles rea mõnusaid palu, mis seekord on ühest küljest konkreetsemad ja võiks öelda, et isegi popimad, teisalt muusikalises mõttes märgatavalt mitmekihilisemad. Calexicole võib kindel olla, kvaliteet on tagatud ja midagi uut pakuvad nad ka alati. Albumi "Edge Of The Sun" limiteeritud versioon sisaldab kuue palaga lisaketast (nii CD kui vinüüli puhul), mis on praktiliselt sajaprotsendiline mariachi-pop. Kindlasti tasub eelistada just seda pikemat versiooni.

"Falling From The Sky":

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: