Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arvustus. Avoid Dave´i mõõdukas moetukse

Avoid Dave R2 VeebiLive'il
Avoid Dave R2 VeebiLive'il Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Uus plaat
Avoid Dave
"Insert Title" (Emerald City)
6/10

Edev ja välismaa poole kiikav kodumaine plaadifirma Emerald City on siinmail tasapisi biidipedaale vajutanud juba aastaid: Firejosé, Sander Mölder, OYT ja Taavi Paometsa juhitud Avoid Dave toetuvad sissejuurdunud ja kauniks kultiveeritud elektroonilise muusika žanridele, mille viljakam pinnas pärineb 90-ndate teise poole Briti moemuusika uudissuundadest.

Paar aastakest veel ja tollel eelmilleniaalsel ajal tärganud broken beat, nu-jazz ja dnb-plahvatus on saamas täieõiguslikuks retrokraamiks, mida noorem generatsioon võib ideelise algallikana taaskord kurnama hakata. Veteranid võivad küll haigutada, aga antud artistide rõhk pole ka muusikadogmade purustamisel.

Avoid Dave´i tugevus on Taavi Paometsa vilunud pop-närvis ja kui stiilide kallal nokitsemine jätta, siis lugudekirjutajana ja vabandust väga, ka aktsendivaba anglovokalistina, saab ta üsna lõdva randmega hakkama. Omamoodi õigustatult ongi osa siinsetest tegijatest distantseerinud end kohapõhisest määratlemisest, et kolkalik taust teemaks ei kujuneks.

Universaalsusega läheb aga tihtipeale kaduma omapära ja Avoid Dave purjetab oma albumiga kusagil haaravuse ja igavuse piirimail. Elemente on samas külluslikult ja murtud rütmikale on abiks nu-soul’i ja rnb-šnitid koos berliinilike minimal-house joontega. Alt veab pigem albumiformaat ja kui plaadi keskmaal haigutab mõõdukas mugavlemine, siis lõpuosa võtab alles tegelikud tuurid üles.

Maitse küsimus, aga isiklikuks plaadi tippmomendiks võib pidada kergelt gospellikku, hingetõmbepausina mõjuvat lugu "Fantasy". Kuna kõik palad on vokaalikesksed, siis jällegi – esile tõusevad ikka julgemalt efektitsetud häälemängud ja pöörasemad lõikumised. Nii- ja naapidi kedrates moodustub lõpuks kokku parajalt glamuurne, kohatisi säramomente sisaldav muusikabriis, mille põhirakendus on ära nimetatud ka vahelehel – "this is just for kicks".

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: