Täna alustav tARTuFF toob endaga ka etenduskunstid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

tARTuFFil näeb selgi aastal etenduskunstide programmi
tARTuFFil näeb selgi aastal etenduskunstide programmi Autor/allikas: Rünno Lahesoo/Pressimaterjalid

Tartus aset leidva filmifestivali tARTuFF raames toimub neljapäevast pühapäevani juba kolmandat aastat ka etenduskunstide programm, mida kureerib Tallinna Tantsuteater.

Sel aastal on programmile lähenetud kahest suunast: vaadeldakse armastuse võimalikkust ja selle erinevaid vorme ning mõtestatakse läbi sõna ja liikumise filmikunsti.

Programmi esimesel päeval astub üles Improteater Impeerium lavastusega "Improkaader". See on improviseeritud lavastus, kus stseenid koos dialoogidega sünnivad kohapeal publiku silme all, saades neilt märksõnu ja ülesandeid. Humoorikas lavastuses astuvad üles Kati Ong, Mairi Jõgi, Erki Aule ja Tarvo Krall.

7. augustil jõuab publiku ette HTG trupp Lend 3.0 etendusega "Ma pole kunagi tahtnud surra lahingus". Kooliteatrite riigifestivalil grand prix`i pälvinud lavastus on nelja noore kujutlus sellest, mida nad teeksid siis, kui homme algaks sõda, millised oleksid nende mõtted ja tunded, mida nad teeksid ja mida mitte. Laval on Nele Marie Tiidelepp, Oliver Issak, Rasmus Rääk ja Elise Metsanurk.

7. ja 8. augustil toob Tallinna Tantsuteater lavale "Tantsud Eesti filmidest". Spetsiaalselt festivaliks loodud mänguline ja meelelahutuslik lavastus on võtnud luubi alla Eesti filmides nähtud tantsud. Või vaadatakse Eesti filmides liikumatult tühjusesse? Kas mõne filmi iseloomustamiseks ja äratundmiseks piisab seal olevast tantsust? Lavastus on mõtteline järg eelmisel aastal toimunud Lavastuslikule filmiviktoriinile. Idee ja lavastus Heili Lindepuu, laval Vanemuise tantsija Aivar Kallaste ja vabakutseline näitleja Jaanus Tepomees.

Programmi kolmandal päeval etendub ka teatri Must Kast etendus "Tanknaine". Kui elu- ja eduratas pöörleb nõnda suure hooga, et tõmbab teisedki inertsist kaasa, miks peaks üldse peatuma? Lavastaja ja näitleja Jaanika Tammaru TANKNAINE on mõtisklus inimeseks olemisest trummide ja tantsuga. Löökpillidel on Tõnis Kirsipu. Teater Must Kast on TÜ VKA käesoleval kevadel teatrieriala lõpetanute loodud teater, mis tegutseb Tartus.

Pühapäeval on publiku ees taas Tallinna Tantsuteater, etendusega "Klapp". Tegemist on Ruslan Stepanovi tantsulavastusega, mis loodi eelmise aasta tARTuFFiks ning oli Eesti teatri aastaauhindade nominent tantsulavastuste kategoorias kui isikupärane, mitmekihiline, liikumis- ja kehapõhine koreograafia kolmele omanäolisele tantsijale. Kõrges tantsutehnilises ja samas hingeminevalt emotsionaalses lavastuses tantsivad Sigrid Savi, Arolin Raudva ja Raho Aadla.

Kõik etendused toimuvad traditsiooniliselt TÜ vanas kirikus ja pääs etendustele on annetuspõhine.

 TARTuFF-i filmiprogrammiga tutvu siin.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: