Mis toimub? Mait Vaik: inimesed elaksid nagu mingit mänguelu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mait Vaik
Mait Vaik Autor/allikas: ERR

Vastab kirjanik ja muusik Mait Vaik.

"Saabusin just üleeile kirjanike turneelt mööda Eestimaad, mina, Olavi Ruitlane ja Indrek Koff väisasime siis Virumaa raamatukogusid ja koole. Selline kirjandust ja eesti kirjanikke tutvustav üritus, mida kutsutakse vist "Sõnarännuks" Doris Kareva väljendi järgi.

Muidu kirjutan jutte ja teen muusikat, esineme Sõpruse Puiesteega, 5. detsembril Tallinnas ja 12. detsembril Rakveres. Jutte kirjutan tulevase novellikogu tarvis, see ilmub kevadel ja pealkiri on ka teada: "Nepaali haigus", see räägib tasalülitatud kultuurielust, elust üldse ja on suhteliselt enesekriitiline.

Praegusel ajal on üldse keeruline loominguga tegeleda, kõik on kuidagi lõhestunud, inimesed elaksid nagu mingit mänguelu ja ootaksid selle "pärise" saabumist, kuigi see tõelus ei paista just kuigi positiivne. See ootus, et varsti nüüd midagi juhtub ja päriselt, see on ka tulevase novellikogu üks läbivaid jooni...

Lisaks Sõpruse Puiesteele saab ka oma lõbuks lugusid salvestatud, päris bändiks ma seda ei nimeta, selline enda lõbuks asi, projekti nimeks Looking For Space ja see on ka netist kuulatav, soundcloudist. Mingit stiilimääratlust ei ole, nii nagu torust tuleb... Positiivse ja iroonilise alatooniga."

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: