Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Betti Alveri kirjanduspreemia žürii kuulutas välja tänavused debüüdiauhinna nominendid

Billeneeve
Billeneeve Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Tänavuse Betti Alveri kirjanduspreemia žürii kuulutas välja 2015. aasta debüüdiauhinna nominendid, milleks on Billeneeve luulekogu "Sügis nagu lõppev suhe", Kristjan Haljaku luulekogu "Palavik", Piret Jaaksi lühiproosakogu "Linnalegend", Eero Lattu sõjaromaan "Kaitstud Eesti" ja Mudlumi lühiproosakogu "Tõsine inimene".

Žürii koosseisus olid Pille-Riin Larm, Katrin Raid, Sirel Heinloo, Vahur Afanasjev ja Indrek Ojam. "Verinoori rabavaid üllatajaid polnud, oli elulähedaste lugude, elukogemuse aasta. Ning kahjuks ka hulgaliselt kirjandust, millest paistis autorite vähene lugemus ja teraapilist luulet, mille äratrükkimine on suur samm autorile, kuid paigaltammumine inimkonnale," ütles kirjanik Vahur Afanasjev.

Ka kriitik Indrek Ojam tõstis ennekõike esile proosat, nentides, et luules oli tugeva keskmise aasta. "Luules andis tooni see, mis justkui juba pikemat aega tooni annab: proosalisus ja sõnamängud," lausus ta.

Betti Alveri kirjandusauhinda annab igal aastal välja Eesti kirjanike liidu Tartu osakond. Poetessi testamendi kohaselt pälvib selle parim hingedepäevade vahelise perioodi jooksul ilmunud debüütteos luule-, proosa- või draamavallas. Preemiasumma on tänavu kerkinud 1500 eurole ja pärineb Eesti kultuurkapitalilt.

Laureaadi väljakuulutamine ja auhinna üleandmine toimub Betti Alveri sünniaastapäeval, 23. novembril kell 18.00 Tartu kirjanduse majas.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: