Võtikvere mõisapargist saab täna raamatuküla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Imbi Paju on kirjanik, filmitegija, Võtikvere raamatuküla looja ja meditatiivkirjutamise õpetaja. Autor/allikas: Postimees/Mihkel Maripuu

Võtikvere mõisapargi toimub täna raamatuküla pidu.

Käsitlusele tulevad teemad: kirjandus kui eneseteadvuse looja, ajaloolise mälu taastaja ja terapeut, sotsiaalse teadvuse, sidususe ja solidaarsuse looja, lohutaja, ema ja isa, armastaja, filosofeerija ja teeviit; kirjanik kultuurimaastikus vaatlejana ja loovas protsessis; lugeja usaldamine, andmise ja saamise katarsis; lapsed ja kirjandus.

Salongis on lisaks kirjanikele ja luuletajatele, kirjandusekspertidele veel psühhoanalüütikud, terapeudid, filosoofid, ajaloolased, muusikud jt.

Raamatuküla tähtsus on seisnud selles, et on hoidnud elus armastust kirjanduse ja lugemise vastu, aidanud sedakaudu luua sotsiaalset sidusust, mõtestada elu ja hoida kultuurimaastikke. Süvendada salongikultuuri. Raamatuküla pidu külastab 300-400 inimest, igal aastal on raamatukülal oma patroon, kelleks on olnud Mati Unt, Viivi Luik, Leelo Tungal, Kätlin Kaldmaa, Jan Kaus, Toomas Hendrik Ilves, Andrus Kivirähk ja paljud teised.

Pidu algab kell 12.00 ja kestab kuni 17.30. Raamatuküla pidu on tasuta. 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: