Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Võtikveres valiti võitjaks Eeva Park

Võtikvere raamatuküla peol. Eeva Pargiga vestlevad Lilli-Krõõt Repnau ja Imbi Paju.
Võtikvere raamatuküla peol. Eeva Pargiga vestlevad Lilli-Krõõt Repnau ja Imbi Paju. Autor/allikas: Riina Mägi

Võtikvere Raamatuküla annab juba kolmandat aastat välja Elise Rosalie Auna (1863-1932) nimelist kirjanduspreemiat, mille laureaadiks valiti sel aastal kirjanik Eeva Park.

Pargi loomingu puhul hinnati keele kujundlikust, voolavust, julgust tõsta esile inimsuhete keerulisust ja üksikisiku eksistentsiaalseid küsimusi, ühiskondlikke probleeme, mälu ja ajalugu. Samas pole Eeva Pargi looming raskepärane vaid poeetiline keel lisab elule poeesiat," kommenteerisid preemia algatajad Imbi Paju ja Lilli-Krõõt Repnau.

Elise Rosalie Aun, elas Võtikveres oma metsateadlasest ja metsaülemast venna Karl Eduard Auna peres aastale 1888 ja pisteliselt sellele järgnevatel aastatel ja oli omaaja üks mõjukamaid luuletajaid, kelle tekste viisistas helilooja ja dirigent Miina Härma. Võtikvere perioodil oli ta loomingulises kirjavahetuises mõttekaaslase Hanna Haavaga. Ta kuulus oma aja ühe mõjukama naise kirjaniku, haritlase ja ajakirjaniku Lilli Suburgi sõpruiskonda ja aitas koos Hugo Treffneri ja Carl Robert Jakobsoniga toimetada tema filosoofilist ajakirja Linda.

Kirjanduspreemia idee algatas Võtikvere raamatuküla vabaõhusalongi perenaine, kirjanik ja filmitegija Imbi Paju koos kunstnik ja luuletaja Lilli-Krõõt Repnauga. Preemia koosneb Lilli-Krõõt Repnau graafilisest lehest ja graafiliselt kujundatud tänukirjast.

Varem on saanud Elise Rosalie Auna kirjanduspreemia kirjandusteadlane Leena Kurvet-Käosaar ja luuletyaja ja tõlkija Ly Seppel. Leena Kurvet Käosaar oli sel aastal ka abiliseks laureaadi väljaselgitamisel.

Võtikvere raamatuküla tähistas 12. augustil 18 sünnipäeva.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: