Jaak Kilmi filmist "Sangarid": meie filmis ei öelda kordagi "okei" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

2017. aasta veebruaris jõuab kinodesse Eesti-Soome koostööfilm "Sangarid", mis räägib poistest, kes põgenevad nõukogude ajal Rootsi. "OPis" rääkis režissöör Jaak Kilmi filmist lähemalt ning selgitas, kuidas sobitusid noored näitlejad sellesse ajastusse.

Jaak Kilmi selgitas "OPis", et tema uus film "Sangarid" keskendub 1980. aastatele, mil raudne eesriie oli paigas ning kõik see, mille nimel tasus elada, tundus olevat läänes. "Lugu räägib poistest, kes satuvad pärast ohtlikku põgenemist läände ning linateos näitab, kuidas nad oma elu korraldama hakkavad," selgitas Kilmi ja kinnitas, et selles loos on seiklust ja lusti rohkelt sees. "Isegi stsenaarium ei luba mingisugust pikemat tõsist nooti," ütles ta ja lisas, et nalja ei kanguta siiski tühjast kohast, vaid selleks peab olema hea lugu.

Eesti ja Soome koostöö pakub Kilmile väga suurt rõõmu. "Paljud Soome näitlejad on need, keda ma mäletan enda lapsepõlvest," ütles režissöör ning nentis, et mitmed neist soomlastest on elavad legendid, kellega on väga tore koos töötada. Tänu sellele, et tegu on koostööfilmiga, peavad ka Eesti näitlejad filmis soome keeles rääkima. "Ma õpetan noortele näitlejatele soome keele hääldust, milles ma olen ilmselt kompetentsem kui nemad," selgitas Kilmi ja tõdes, et nende filmis ei öelda kordagi "okei", vaid rõhk on just venekeelsel slängil. "Hilisem ingliskeelne kihistus tuli julmalt noorte näitlejate keelest välja rookida ja asendada venekeelse kihistusega."

Film "Sangarid" jõuab kinodesse 2017. aasta veebruaris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: OP

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: