Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"MeeleKolu" lastelavastuses mängitakse kehakeelsete emotsioonidega  

"meeleKolu" Autor/allikas: Kaader üleskutse videost

Selle hooaja ainus lastele mõeldud tantsulavastus "MeeleKolu" esietendub 15. oktoobril Sõltumatu Tantsu Laval. ZUGA ühendatud tantsijad toovad lavale emotsioonid, mida väljendatakse oma kehaga. Sellega juhitakse tähelepanu laste emotsioonide väljendamise julgusele ja võimalustele neid väljendusi tajuda. See on kui väike kehakeele aabits lastele alates 6. eluaastast, aga vaatama võib minna ka kogu perega, ütlevad ühendatud tantsijad.

"MeeleKolu" on ZUGA ühendatud tantsijate juba kuues lastele suunatud tantsulavastus, mille keskmes on 6 tantsijat, kes oma kehade ja liikumistega mängivad läbi erinevaid emotsioone meie elust. Lavastuse keskmes on laste väljendusvabaduse ja -võimaluste avardamine, kuidas maailma tajuda ja sellele reageerida. Lisaks pöidlale, mis pressib like ja smile emotikoni, on meil keha, mis tajub ja väljendab erinevaid tundeid. Keha suudab väljendada nii rõõmu kui hirmu või valu ja üllatust ning kehakeel on arusaadav kõikidele, olenemata vanusest.

"Hirm ja rõõm, viha ja igatsus, üllatus ja uhkus on ainult mõned emotsioonid, mis poistel ja tüdrukutel elus ette tulevad. Seepärast võib sellel etendusel nii nutta, naerda, rõõmustada, vihastada, üllatuda kui ka niheleda või süveneda, või hoopis muid tundeid välja elada, sest kõik see juhtub ka laval," võttis lavastuse kokku Tiina Mölder, üks ZUGA tantsijatest ja lavastajatest.

"Me hakkame mängima, sõna otseses mõttes. Viskame õhku näiteks ühe emotsiooni – "viha" ning saame näha milline on sinu esimene emotsioon sellega seoses. Kuhu see siis läheb, kas see jääb kuhugi kinni või tuleb sinust välja? Kurbusest võib maha langed ja rõõmust üles hüpata," tõi Päär Pärenson näite lavastuses toimuvast.

"Me soovime, et laps oma tundeid väljendaks ja ei hoiaks emotsioone ainult enda sees. See rikastab ja väärtustab suhtlemist ning muudab tihtipeale üksteise mõistmise paremaks. See on koostegemise ja suhtlemise teater, mis meenutab, et teater on sündinud rituaalist," lisas Tiina Mölder.

Lavastuse esietendus toimub 15. oktoobril kell 13 ja kell 15 Sõltumatu Tantsu Laval Telliskivi loomelinnakus Tallinnas.

ZUGA ühendatud tantsijad on tantsijaid ja koreograafe koondav kollektiiv, mis on koos tegutsenud 1999. aastast. Nad on ainus järjepidevalt ja regulaarselt lastele tantsulavastusi loov tantsukooslus Eestis. Nende lastelavastused on pälvinud mitmeid teatri- ja tantsuauhindu (Salme Reegi auhind, Draamakese auhind, Eesti Teatri Teatri aastaauhind, Sõltumatu etenduskunsti auhind, jne) ning nad on esinenud nii Eestis kui väljaspool Eestit.

Autorid ja esitajad:

Helen Reitsnik, Kärt Tõnisson, Tiina Mölder, Triin Lilleorg, Ajjar Ausma (Cabaret Rhizome), Päär Pärenson (Cabaret Rhizome)

Helikujundaja: Kalle Tikas

Kunstnik: Keili Retter

Valguskunstnik: Oliver Kulpsoo

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: