Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rahvatantsu ja rahvamuusika selts tunnustab silmapaistvaid tegijaid

Rahvatants
Rahvatants Autor/allikas: Postimees/Scanpix

19. novembril Vanemuise kontserdimajas toimuval aastapäevakontserdil annab Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Selts (ERRS) üle Lokulaua auhinnad valdkonnas silmapaistnud inimestele ja kollektiividele.

Tunnustusi jagatakse üheksas kategoorias: aasta tantsujuht, aasta rahvamuusik, aasta kollektiiv, aasta toetaja, aasta looja, aasta korraldaja, aasta koolitaja, aasta sündmus ning pikaajaline panus valdkonna arengusse.

Kell 17 algaval kontserdil esinevad ligi 300 rahvatantsijat ning rahvamuusikut üle Eesti – Tartumaalt, Jõgevamaalt, Võrumaalt, Valgamaalt, Järvamaalt, Pärnumaalt, Ida-Virumaalt, Harjumaalt ja Tallinnast.

Ürituse korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus

ERRS on 1988.aastal loodud rahvatantsu ja -muusika harrastajate ning kollektiivide ja juhendajate ühendus, mille eesmärgiks on rahvatantsu ja rahvamuusika õpetajate ning harrastajate ühendamine ja esindamine ning valdkonna arendamine, esindades sel moel enam kui 23 000 rahvatantsija ja 2 000 rahvamuusiku huve. ERRS on koostööpartneriks Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusele UNESCO kaitse all oleva laulu- ja tantsupeo säilitamisel, arendamisel ning selle raames noorte- ja üldtantsupidude ning pillipidude korraldamisel.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: