Mats Traat: mina jätkan oma tööd viimase hingetõmbeni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Täna tähistab oma 80. juubelisünnipäeva Mats Traat, kes ütles tänasel pidupäeval, et on terve elu kirjutada tahtnud ja kirjutanud ning jätkab oma tööd kuni viimse hingetõmbeni

"Minule ei ole see raske olnud, see on meelemõnu. Ja selles on optimism sees - kirjutamises ja inimeste uurimises, tähelepanemises ja ülestähendamises, inimese hinge uurimine, nii palju, kui õnnestub teda uurida, milline ta inimese sees kellelgi on. Inimene on jätkuvalt saladus, nagu ütles juba Dostojevski. See kõik kokku on väga ilus. Mina jätkan oma tööd kuni viimase hingetõmbeni, praegu ma hingata saan ja loodan et saan edasi ka midagi teha," lausus Traat "Aktuaalses kaameras".

Kirjanike maja musta laega saali kogunesid täna Mats Traadile õnne soovima tema loomingu austajad eesotsas Vabariigi Presidendi Kersti Kaljulaidiga. Juubeli puhul ilmus kirjastuselt Ilmamaa Mats Traadi näidendikogumik "Maikuu rohi", kus on sees ka seni avaldamata teatritekste.

Mats Traat alustas oma loometeed luuletajana ning tema loomingu läbiv teema on olnud eestlased ja meie lugu. Nüüdseks on Mats Traat avaldanud üle 80 teose pea kõigis kirjandusžanrides.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: