Galerii: Kanutis vormusid sõnad ühisloomeks

Kanuti Gildi SAAL-i ees sai teoks Kadri Noormetsa, Asia Baśi ja Gabriel da Luzi sõnadesse vormuv ühisruumi loome "AIR WITH CONTENT 10 degree something".

"AIR WITH CONTENT 10 degree something" baseerub 365 kümnerealisel miskil. Senini on ilmunud neist sadakond.

Üks kümnerealine miski on sõnadesse tõlgitud minimalistlik ruum, mis on seatud kümnesse nummerdatud ritta. Iga tekkinud ruumi olemus baseerub sünkroniseeritud mõtlemisel ning pannakse kirja vaid juhul kui aeg ja ruum on mõtlejad füüsiliselt kokku viinud. Sõnad tekivad kuulamise ja teineteisega millestki rääkimise kaudu.

Publikule tutvustati laualolevaid tekste - mis on siiani kirjutatud, millised on sarnasused, milles seisneb struktuur, mis moodustab terviku, täites samal ajal ruumi oma kohaloluga, uurides miks ja kuidas muutub abstraktne isiklikult loetavaks, millisel hetkel saab dokumendist hoopis luule.

Sel nädalal algas Tallinnas rahvusvaheline etenduskunstide festival SAAL Biennaal. Festival toimub Tallinna teatrites ja linnaruumis. Festivali avab saksa etenduskunstniku Julian Hetzeli installatsioon-lavastus "Schuldfabrik", mis on kasutusse võtnud ja muutnud kogu Kanuti Gildi SAAL-i maja.

SAAL Biennaal toimub 15.-27. augustini.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: