Filmikunstnik Uli Hanisch tuleb Tallinna meistriklassi andma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rahvusvahelise filmitööstuse kohtumine Kultuurikatlas Industry@Tallinna ajal.
Rahvusvahelise filmitööstuse kohtumine Kultuurikatlas Industry@Tallinna ajal. Autor/allikas: PÖFF

Tegevust alustav loomemajanduse arenduskeskus Creative Gate toob juba PÖFFi ajaks Tallinna saksa filmikunstniku Uli Hanischi ning korraldab suurejoonelise moelavastuse.

Hanisch, kes on tuntust kogunud filmidega nagu "Pilveatlas" ja "Parfüüm: ühe mõrva lugu" ning kelle kujundatud uue telesarja "Babylon Berliin" esimesi osi näitab tänavu ka PÖFF, annab Tallinnas meistriklassi. Üritus leiab aset 28. novembril. 

28. novembril toimub Tallinna Kultuurikatlas ka suurejooneline Black Nights Catwalk, kus mood kohtub filmimuusika ja -kunstiga. Avatakse Eesti filmidest pärit kostüümide ja rekvisiitide näitus.

Creative Gate on loomemajanduse arenduskeskus, mis aitab filmitööstuse ja loomemajanduse ettevõtetel leida koostöövõimalusi, avastada uusi turge ja välja töötada innovatiivseid loomingulisi lahendusi, mida oleks võimalik realiseerida rahvusvahelise audiovisuaaltööstuse kaudu. 

Praegu arendatakse ka vastavat rahvusvahelist platvormi, mille peamiseks eksportturunduse kanaliks on Industry@Tallinn, mis tänavu toimub 27. novembrist 1. detsembrini.

Lähemas tulevikus peaks valmima veel Michael Pärdi juhtimisel koostatav kataloog, mis tutvustab filmimuusika salvestamiseks sobivaid Eesti kohti ja interpreete. Eesmärk on meelitada siia välismaa produtsente, kes kasutaks siinseid helistuudioid, kirikuid, orkestreid ja koore. Koostöös Eesti Filmi Instituudiga arendatakse edasi ka Eesti filmitööstust tutvustavat online-portaali www.filmestonia.eu.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: