Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Mulle armas maja. Indrek Taalmaa ja eriline Pärnu Kuninga Tänava Põhikool

"OP" jätkab ka 2018. aastal rubriigiga "Mulle armas maja", kus iga saates üks kultuuritegelane räägib endale olulisest ehitisest. Indrek Taalmaa näiteks jutustas Pärnu Kuninga Tänava Põhikoolist.

"Seisame siin Pärnu kesklinnas ühe huvitava hoone ees, see on nimelt Pärnu Poeglaste gümnaasiumiks ehitatud 1875. aastal, praegu on see Pärnu Kuninga Tänava Põhikool," selgitas Indrek Taalmaa ja tõi välja, et kuigi võiks arvata, et maja erilisus tuleneb sellest, et ta on seal ise õppinud, siis nii see tegelikult pole. "Nagu laulusõnad ütlevad, et puhkuse veedame kõik Viljandis, aga mina olen Viljandis sündinud ja üles kasvanud, seega mina veetsin kõik suved just Pärnus."

Taalmaa sõnas, et ta on lõpetanud Viljandi Kesklinna põhikooli, mis oli arhiktetuuriliselt täpselt samasugune nagu Pärnu Kuninga Tänava Põhikool. "Selline neorenessanss, see arhitektuur on väga vinge, mulle on punastest tellistest maja alati meeldinud," tõdes ta ja lisas, et eriliseks muudab maja ka see, et Pärnu koolis on õppinud tema pojad. "Üks õpib praegugi, lõpetab üheksandat klassi."

"Tean ma ka seda, et selles koolis on õppinud väga tähtsad inimesed nagu Konstantin Päts, Paul Keres, Vilms ja nii edasi, see nimekiri on väga-väga pikk," ütles ta ja tõi välja, et teades ise, mis tunne on sellises ilusas ja uhkes koolis õppida, siis see ongi eriline.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: