Flo Kasearu avas naiste varjupaigas salastatud asukohaga näituse

Foto: ERR

Kunstnik Flo Kasearu püüab väärkoheldud naisi kunsti abil julgustada. Pärnu naiste varjupaigas avatud näitus "Varjupaiga festival" käsitleb lähisuhte vägivallaga seotud hirme. Kuna varjupaiga asukoht on salastatud, ongi näitus mõeldud vaid selle elanikele.

Ühes ruumis saab vaadata ja kuulata video-perfomance´it, kus naised loevad ette sageli aastate pikkuseks venivaid kohtusaagasid, vahendas "Aktuaalne kaamera". Fotoseerias, mis räägib kadunud või olematutest naistest, võib märgata vaid üksikut detaili end ruumi ära peitnud naisest. Tihti ongi varju-paika jõudva naise ego väga madal või peaaegu olematu.

"Varjupaiga festival" on kunstnik Flo Kasearu sõnutsi sündinud selleks, et neid naisi motiveerida ja julgustada. "Kõik naised saavad kanda nii sise- kui välisruumide tarbeks, panna endale turvakostüümid selga ja kohe see ruumidünaamika hakkab muutuma," selgitas ta ja tõi välja, et kui sul on see võimukostüüm seljas, siis ka teised suhtuvad sinusse teisiti.

Flo Kasearu näitus "Varjupaiga festival" jääb avatuks 31. detsembrini 2018.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: